Blog
Niewidoczny pod latarnią, słyszalny na puszczy...
ANTONIKUS
ANTONIKUS Szaman Słowa, Łagodny Myśli-Wy
2 obserwujących 249 notek 87872 odsłony
ANTONIKUS, 6 czerwca 2017 r.

Józef Retinger i Klub Bilderberg, czyli polityczna mafia o aspiracjach NWO

388 2 0 A A A
Józef Hieronim Ratinger, mason, cichociemny, założycie Klubu Bilderberg, zaufany Rockefeller’ów i Rothschild’ów
Józef Hieronim Ratinger, mason, cichociemny, założycie Klubu Bilderberg, zaufany Rockefeller’ów i Rothschild’ówTegoroczne, 65. spotkanie Grupy Bilderberg odbyło się w dniach od 1 do 4 czerwca w miejscowości Chantilly (stan Virginia) na terenie USA. Potwierdzono uczestnictwo 131 gości z 21 krajów, wśród których znajdują się reprezentanci liderów politycznych i rządów, przedstawicieli przemysłu, świata finansów, mediów oraz nauki. Choć kulisy całego spotkania owiane są tajemnicą, wiadomo, że w tym roku, wśród zaproszonych gości pojawił się... Radosław Sikorski.

niezalezna.pl


Po drugiej wojnie światowej globaliści organizują najpotężniejszą w Europie grupę władzy – Klub Bilderberg, czyli polityczną mafię o aspiracjach „rządu światowego”, powołaną do istnienia z inicjatywy Józefa Retingera, polskiego Żyda z Krakowa, przed wojną wiceszefa żydowskiej loży Bnai Brith w Polsce, w Hotel de Bilderberg w Oosterbeek w Holandii  w dniach od 29 do 31 maja roku 1954.  Dodajmy, że Józef Retinger, jako mason, mógł mieć sporo wspólnego z Iluminatami, co potwierdzać może jego znajomość z Davidem Rockefellerem, który aktywnie działał w Klubie Bilderberg, oraz z rodziną Rothschild’ów, którzy od pokoleń tworzą trzon tajnej organizacji Iluminatów. Retinger założył Klub Bilderberg w wieku 66 lat, jednak 6 lat później zmarł. Dla koneserów teorii spiskowych wskazówka  - właśnie w tych liczbach pojawiły się trzy szóstki, liczby Bestii z Apokalipsy, przypadek? 


Innym Polakiem biorącym udział w spotkaniach jest Zbigniew Brzeziński, który jest współzałożycielem innej, podobnej organizacji, także zajmującej się kontrolą światowej polityki, czyli Komisji Trójstronnej. Tajni władcy świata i Europy musieli powołać taki nieformalny super-rząd, gdyż istniał oficjalny podział świata na „kapitalistyczny” i „komunistyczny”, a Europy, na Zachodnią i Wschodnią, lecz była to tylko fasada, za którą kryły się polityczne plany światowej (głównie żydowskiej) finansjery. Nieformalny, trudny do identyfikacji, Rząd Światowy, rzeczywista i wszechpotężna, ale „bezosobowa” władza powołała również po wojnie inne swoje agendy, mające zdolność sterowania polityką, pomimo granic państw, bloków polityczno–militarnych, a także formalnych organizacji międzynarodowych, takich jak Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Klub Bilderberg poprzedzały przedwojenne pierwowzory takiego zakulisowego sterowania polityką - grupy nacisku zwane „Grupami Okrągłego Stołu”, brytyjski Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych z jego duplikatem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, Radę Polityki Zagranicznej (CFR) w USA, Bank Rezerw Federalnych (USA), Komitet Trzystu”, Klub Rzymski, Instytut Atlantycki, lożę „P-2″, ale teraz Klub Bilderberg skupiał przedstawicieli wszystkich wymienionych wyżej mafijnych grup finansowo-politycznych! We wszystkich tych stowarzyszeniach o aspiracjach sterowania światową polityką był Henry Kissinger, jeden z głównych rozgrywających w loży P-2, podobnie jak amerykański generał Haig, lub szef CIA, Allen Dulles. W oficjalnej historii jednoczenia powojennej Europy nigdy i nigdzie nie znajdziemy wzmianki o tym, że Klub Bilderberg, światowa finansjera i masoneria powołały po to, aby ubiec inicjatywę kół kościelnych i świeckich partii katolickich, zmierzających do pokojowego połączenia ekonomii dwóch niedawnych przeciwników w drugiej wojnie światowej – Niemiec i Francji.

Z inicjatywą taką wyszedł tuż po wojnie Robert Schumann, późniejszy twórca Wspólnoty Węgla i Stali – pierwocin Unii Europejskiej. O projekcie unii europejskich państw zaczął mówić w znanej potem „Deklaracji Schumanna” z 9 maja 1950 roku, podporządkowanej realizacji przedwojennych planów Brianda i Stresemana. Akcentował potrzebę przyjaźni i współpracy z Niemcami na rzecz tworzenia Unii Europejskiej. Panowie Briand i Streseman byli prekursorami takiej unii już w 1930 roku, ale nie było to realne na tle przygotowań światowej finansjery do wojny światowej, finansowania Trzeciej Rzeszy przez konsorcja bankowo-przemysłowe.

Schumann powrócił do unijnych idei dopiero w pierwszych latach po wojnie. Przełamał starą tradycję klasycznych, oficjalnych traktatów międzypaństwowych, w rzeczywistości nic nie znaczących, ale ostentacyjnie niesprawiedliwych dla pokonanych, będących bowiem dyktatem zwycięzców, czego przykładem był Traktat Pokojowy w Wersalu i jego wpływ na politykę odwetową Niemiec. Klub Bilderberg zrobił wszystko, co w jego mocy, aby przejąć inicjatywę Schumanna, rozmyć ją i zmodyfikować, odsunąć od wpływów Watykanu i przejść do budowania Unii Europejskiej od Atlantyku po Bug, a zapewne z zamysłem po Ural. Międzynarodowa grupa nacisku, właśnie reprezentowana przez Klub Bilderberg, nie była kontynuatorem idei Schumanna, czyli współpracy Francji i Niemiec w ramach Wspólnoty Węgla i Stali, a wprost przeciwnie, była klasycznym „koniem trojańskim” wprowadzonym do tej inicjatywy celem jej przejęcia, marginalizacji i budowania międzynarodowego „Molocha unijnego” opartego o ideę marksizmu kulturowego.

Opublikowano: 06.06.2017 05:08. Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 05:15.
Autor: ANTONIKUS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Poeta, publicysta, scenarzysta, satyryk, performer, fotograf i malarz. Humanista domowego sznytu, bez dyplomów, członek SDP. Od lat żyje w prywatnej strefie dążenia do ludzkiej prawdy (czym jest Prawda?) poprzez dialog i introspekcję. Niezależny opozycjonista czasów PRL, inwalida po represjach komunistycznych. Mentalnie krzepki, czynny twórczo, afirmator życia, jako bezcennej przygody poznawczej, ale fizycznie - wrak życiowy. Pomimo tego - rasowy Trikster, sarkastycznie i groteskowo portretujący zło, poszukujący wytrwale dobra w wymiarze prywatnym i Ojczyzny Solidarnej. Patriota i obywatel, gardzi politycznym "krwawym szambem" i aktywnością "replik targowiczan" w spektaklu nad Wisłą. Współzałożyciel stowarzyszenia "Nasz Polski Dom", działającego na rzecz promocji kultury polskiej i wsparcia potrzebujących... I tyle, aż tyle!

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Szanowny Panie Krzysztofie! Tak, strategia obrony przez NWO, świadome zorganizowanie się...
  • Szanowny Panie! Dziękuję za "polemiczną zaczepkę" w dobrym stylu, godną odpowiedzi, a więc...
  • Drogi Wawelu, oto mój komentarz do Twego elaboratu na temat kondycji watykańskiej (znajdziesz...

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości